York Castle Museum – Zwiedzamy York

0
15360

Zapraszamy do York Castle Museum, które szczyci się licznymi zebranymi nagrodami oraz unikalną na skalę światową wystawą, składającą się między innymi z autentycznych, starodawnych ulic i więzienia imitujące to z 1739 roku. York Castle Museum ma na celu przybliżenie codziennego życia ludzi żyjących w innej epoce, poprzez wierne odtwarzania domów, sklepów, całych ulic, a nawet cel więziennych.

Muzeum została otwarte w 1938 roku, a jego nazwa pochodzi od dawnego Zamku w York, który stał w miejscu obecnego muzeum.

Przenieś się w czasie i zanurz się w atmosferze słynnej ulicy Kirkgate z czasów wiktoriańskich, której nazwa pochodzi od słynnego lekarza zamieszkującego Północny York. Właśnie on jako pierwszy zaczął zbierać przedmioty codziennego użytku, aby zachować pamięć, o czasach, w których żył, tym samym dając początek muzeum York Castle. Przyjrzyj się unikalnym rekwizytom, dawnym strojom, narzędziom, poczuj atmosferę tamtych lat.

Wystawa specjalna – Więzienie w York Castle:
OSZUŚCI, ZŁODZIEJE, MORDERCY, DŁUŻNICY, REWOLUCJONIŚCI
Przyjdź i poznaj niechlubnych więźniów i ich historię w York Castle. Wystawa wiernie oddaje warunki panujące w średniowiecznych czasach oraz ich brutalny system działania. Poznaj słynnego Dicka Turpina i innych przestępców.

Ceny:
Dorosły: £8.50
Z kartą: £ 7.50
Dziecko: wejście bezpłatne z płatną wejściówką dla dorosłej osoby towarzyszącej

Posiadacze karty York: wejście bezpłatne
Inwalidzi + 1 opiekun: wejście bezpłatne

Wejdź ponownie bezpłatnie – bilety ważne przez 12 miesięcy, w czasie, których można wejść dowolną ilość razy.

Bilety są imienne, należy, więc mieć przy sobie ID.

Godziny otwarcia:
Codziennie: 9 – 17:00

(W czasie roku szkolnego w piątki otwarte od 10:00. Zamknięte 25,26 Grudnia i 1 stycznia.)

Jeśli byłeś w muzeum podziel się wrażeniami:
www.facebook.com/yorknetpl

BRAK KOMENTARZY