Kolej w Wielkiej Brytanii

0
34748

Pociągi w Wielkiej Brytanii są drogie i dość często się spóźniają. Za to, jeśli już jadą, to naprawdę szybko, a standard jest bardzo dobry.

Ceny są bardzo zróżnicowane. Na krótkich trasach, podmiejskich, ceny są stałe. Natomiast na trasach dłuższych zależą od terminu i wyprzedzenia z jakim zakupimy bilet. Jeśli więc planujesz podróż, warto pomyśleć o zakupie biletu dużo wcześniej.

Bilet można zakupić na trzy sposoby:

  • W kasie na dworcu
  • Telefonicznie
  • Przez internet

Jeśli kupujemy bilet przez internet lub telefon, możemy poprosić aby wysłano go nam do domu. Możemy odebrać go również na dworcu, przed samą podróżą, w specjalnych automatach. W tym wypadku warto pamiętać o zabraniu karty płatniczej, tej samej, którą płaciliśmy za bilet.

W Wielkiej Brytanii jest wiele linii kolejowych. Obowiązuje jednak wspólny system biletowy.

Oficjalna strona:
www.nationalrail.co.uk

Tutaj możemy zakupić bilety na dowolna trasę:
www.onerailway.com

York Railway Station – Pierwszy dworzec kolejowy w Yorku wybudowano w 1839 roku. Trasa prowadziła z Londynu, przez Derby i Birmingham.

Obecny dworzec stacji kolejowej w Yorku, został zaprojektowany przez Thomasa Prosser i Williama Peachey, a jego budowę ukończono w 1877 roku. Dworzec posiadał 13 platform i w obecnym czasie był to, największy dworzec kolejowy na świecie.

pociagi

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułApteki
Następny artykułJednostki miar

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ